نصب انواع نور مخفی در سقف در اصفهان | اصفهان تابش

انواع شیوه ی نصب نور مخفی در سقف اصفهان

نور مخفی در سقف چیست ؟

یکی از مهمترین عناصر در طراحی دکوراسیون و فضای هر بنایی، نور پردازی است و کاملا مرتبط با سطح آگاهی، سلیقه و تجربه ی شخص طراح است که چگونه آن را اجرایی کند.
اینکه در چه فضاهایی از تکنیک های نورپردازی استفاده کند و از چه متریال هایی برای پیاده سازی آن استفاده کند، موضوعی است که کاملا مرتبط با شرایط و وضعیت آن بنا، نوع کاربری آن و هدف نهایی اش می باشد.
یکی از گزینه های پیش رو برای طراحی و نصب روشنایی در ساختمان ها، استفاده از نور مخفی در سقف اصفهان است که البته باید بگوییم امروزه بسیار مورد استقبال و پسند معماران و هم چنین عموم مردم قرار گرفته است. در سال های اخیر اینکه با استفاده از تکنیک های نور پردازی تا حد زیادی می توان فضا را متفاوت و جذاب تر نشان داد. بر هیچ کسی پوشیده نیست و به همین دلیل است که این موضوع با استقبال بیشتری مواجه شده است. نور مخفی در سقف اصفهان و سبک نور پردازی، یکی دیگر از مواردی هستند که خریداران آپارتمان و منازل مسکونی و تجاری و ... علاوه بر نقشه ی ساختمان، نور گیر بودن، تعداد اتاق خواب ها و غیره به این آیتم ها نیز توجه می کنند. نور مخفی با برخورداری از ظرافت خاص خود، باعث افزایش زیبایی محیط یک ساختمان می گردد. از این آیتم می توان در بخش های مختلفی استفاده نمود. برای مثال در سقف، دیوارها، آشپزخانه، کف زمین، راه پله ها و ... وابسته به هر محیط باید از متریال و تجهیزات مناسب آن استفاده کرد.

نصب نور مخفی در سقف اصفهان | اصفهان تابش

نصب نور مخفی اصفهان | اصفهان تابش

نصب نور مخفی در سقف اصفهان

نصب نور مخفی در سقف اصفهان به نوری گفته می شود که دیده نشود و فقط نوری که ایجاد می کند به چشم ما برسد. چیزی که این روزها به اسم نور مخفی در بین عوام رواج دارد بیشتر با استفاده از شیلنگ های نورانی در سقف ها و داخل گچبری ها اجرا می شود. هم اکنون انواع مختلفی از این شیلنگ های نورانی در بازار به فروش می رسد. که در این جا قصد معرفی چند نمونه پرکاربرد از آنها را داریم.


الف) ریسه SMD صد متری (مخصوص اجرای نور مخفی در سقف اصفهان)

این مدل از شلنگ نورانی که در بازار به ریسه اس ام دی معروف است، این روزها بیشترین کاربرد را در نصب نور مخفی در سقف اصفهان دارد. از خصوصیات این مدل که باعث پرطرفدار شدن آن شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد.
_
در انواع رنگهای قرمز، آبی، زرد، سفید، سبز در بازار موجود است.
_
نور شفافی دارند.
_
برق مصرفی بسیار کمی دارند.
_
برای اجرا در سقف های کاذب، ابزارهای گچی و گچبری ها بهترین گزینه است.
_
به غیر از قسمت ابتدا و انتهای آن، بقیه قسمت ها ضد آب است.
_
برای جاهایی مثل اتاق خواب که نیاز به نور کمتری دارید، می توانید از مدل کم تراکم آن، که قیمت پایین تری هم دارد استفاده کنید.
_
ترانس آنها کوچک و بسیار ارزان قیمت، نسبت به مدل های دیگر است ( حدوداً ۴۰۰۰ تومان).
_
در حلقه های ۱۰۰ متری در بازار موجود است که این طول زیاد می تواند سرعت اجرای کار را بالا ببرد.
_
با برق ۲۲۰ ولت DC کار می کند. ولی اگر آن را مستقیم به برق شهری وصل کنید هیچ اتفاقی نمی افتد.
_
تمام قسمت های آن به یکباره نمی سوزد و بعد از یکی دو سال، تنها قسمت هایی از آن می سوزد که آن هم قابل تعمیر است.
معایب
: در هنگام نصب نور مخفی در سقف اصفهان با این نوع ریسه فقط مجاز هستید که آن را در فواصل یک متری قطع کنید (اگر به اشتباه آن را از محل های مشخص شده قطع نکنید، یک متر از آن خواهد سوخت). اگر فرضاً برای زیر یک سقف، مقدار ۵٫۵ متر از آن را لازم دارید، بهتر است مقدار ۶ متر از آن را جدا کنید و سپس روی نیم متر اضافی را با چسب برق بپوشانید.

نصب نور مخفی در استان اصفهان | اصفهان تابش

هزینه نصب نور مخفی در سقف اصفهان | اصفهان تابش

ریسه SMD پنج متری (مخصوص اجرای نور مخفی در سقف اصفهان)

این مدل از ریسه ها برای نصب نور مخفی در اصفهان مقداری مزیت و مقداری کاستی نسبت به مدل قبلی دارند، که آنها بر می شماریم.
_
از مدل قبلی، اندکی کوچکتر و نازکتر و سبکتر است. پس این مدل برای نصب در زیر کابینت ها و جاهایی که قرار است ریسه نور مخفی را با چسب به محل مورد نظر بچسبانیم مناسب تر است.
_
در انواع تراکم ها در بازار موجود است. _ در رنگ های سفید، قرمز، زرد، آبی، سبز موجود است.
_
درجه حفاظت آنها IP۶۷ است. پس به غیر از ابتدا و انتها، بقیه قسمت ها ضد آب است.
_
توان مصرفی آنها ۱۴ وات است.
_
این مدل از ریسه های نور مخفی را می توانید از هر جایی که بخواهید قطع کنید، بدون اینکه به بقیه ریسه آسیب وارد شود (البته به فاصله هر سه عدد SMD).
_
در حلقه های پنج متری در بازار موجود است. و اگر بخواهید طولی بیشتر ۵ متر را داشته باشید، باید دو قسمت را به هم لحیم کنید (پس برای اجرا در مسافت های بلند وقت بیشتری از شما می گیرد).
_
برق مصرفی آنها ۱۲ ولت DC است. پس نیاز به منبع تغذیه ۱۲ ولت هم دارید.


ج) LED خطی تخت (مخصوص اجرای نور مخفی در سقف اصفهان)

نوع سوم که به ال ای دی های تخت معروف هستند و برای نصب نور مخفی در اصفهان به کار می روند و دارای این معایب و محاسن می باشند:
_
این مدل هم با منبع تغذیه ۱۲ ولت DC کار می کند.
_
این مدل در اندازه یک متری در بازار موجود است که برای طول های بالاتر باید چند تکه از آنها را به همدیگر لحیم کنید (پس نصب آنها وقت گیرتر از سایر مدل هاست).
_
در رنگهای قرمز، آبی، سبز، زرد و سفید موجود است.
_
این مدل را هم می توانید از هر جایی که نیاز داشتید قطع کنید( البته به فاصله هر سه عدد SMD).
_
از تراکم ۱۵ عدد تا ۶۰ عدد در هر متر موجود است.
_
اگر اجرای صاف و مستقیم نور مخفی برای تان مهم است (مثل زیر کابینت ها و داخل باکس های ام دی اف) این مدل بهترین گزینه است.
_
برخلاف سایر مدل ها ضد آب نیست.
اگر قصد نصب این مدل SMD را در نصب نور مخفی در سقف اصفهان دارید و با توجه به محل نصب، امکان استفاده از چسب وجود ندارد، ریل های زیر بهترین گزینه هستند. زیرا می توانید ابتدا ریل ها را به محل مورد نظر پیچ و رول پلاک کنید و سپس SMD شاخه ای را در داخل آن قرار دهید. در ضمن این ریل ها قابلیت خنک کردن SMDرا نیز دارند. پس در افزایش طول عمر آن تاثیر مثبتی دارند.

اجرای نور مخفی در سقف اصفهان | اصفهان تابش
نصاب نور مخفی در سقف اصفهان | اصفهان تابش

دلیل استفاده از نور مخفی در سقف

به منظور زیباسازی محیط داخلی و خارجی یک ساختمان از این تکنیک نور پردازی استفاده می شود و به طورکلی باعث خواهد شد که معماری و طراحی یک بنا به میزان بیشتری در معرض دید بینندگان قرار بگیرد؛ بنابراین توانایی استفاده ی موثر ، درست و استاندارد از نور مخفی باعث می شود تا آنچه به مخاطب ارائه می گردد، چشم نواز تر باشد.
همانطور که گفتیم جایگاه استفاده از این نور، بستگی به فضا و نوع کاربری آن دارد. در واقع نور پرداز باید به این نکته دقت داشته باشد که در یک محیط خاص ، طراح قصد بولد کردن یا نشان دادن چه قسمت یا خصوصیتی از معماری پیاده سازی شده را دارد و می خواهد چه حسی را به بیننده منتقل نماید.


یکی از مهم ترین نکات در استفاده از نور مخفی این است که به مکان خاصی اختصاص ندارد و شخص نور پرداز می تواند بر حسب نیاز یا سلیقه ی خود از این تکنیک در سالن پذیرایی، نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب ها ، سرویس بهداشتی و ... استفاده نماید. البته نور پرداز در تعامل مستقیم با طراح و سازنده ی بنا خواهد بود و تمامی تصمیمات بر اساس توافقات بین این دو شخص اجرایی می گردد تا از طریق آن بتوانند زیبایی های هنر معماری و ساخت بنا را به میزان بیشتری به نمایش بگذارند. جالب ترین ویژگی نور مخفی همان طور که از نامش پیداست این است که به صورت مستقیم رویت نمی شود و نور ثانویه ی آن که به وجود آورنده ی زیبایی محیطی می باشد، توسط بیننده دیده خواهد شد. شلنگ هایی هستند که برای تزئین روشنایی در سقف های کاذب، زیرپله ها و کابینت و ... استفاده می شوند که به صورت رشته ای بلند و باریک در بازار موجود هستند.
شرکت اصفهان تابش با سال ها تجربه در تمامی امور مربوط به طراحی و نصب روشنایی در اصفهان اعم از نصب لوستر، نصب هالوژن، نصب نور مخفی در سقف و نصب چراغ سنسوردار همراه شما خواهند بود تا شما از بهترین خدمات مربوط به نصب نور مخفی در سقف را توسط نصاب حرفه ای و کار آزموده بهره مند شوید بهترین ها را از ما بخواهید


نصب نور مخفی | اصفهان تابش
قیمت نصب نور مخفی در سقف اصفهان | اصفهان تابش
نصاب نور مخفی سقف در استان اصفهان | اصفهان تابش

مقالات مرتبط

تمامی حقوق این سایت متعلق به اصفهان تابش می باشد.