طراحی و نصب روشنایی در اصفهان | اصفهان تابش
طراحی روشنایی در اصفهان | اصفهان تابش

نکات ضروری درباره ی طراحی روشنایی در اصفهان و نصب روشنایی

نصب روشنایی در اصفهان یکی از امور اجتناب‌ناپذیر در نورپردازی ساختمان جهت تأمین نور روشنایی است و در محل‌های مختلف و ساختمان‌ها با کاربری‌های متفاوت به‌ منظور روشن کردن محیط، تزئینات و دکوراتیو و یا به‌منظور جلب ‌توجه اشخاص به آن مکان خاص، از نصب روشنایی استفاده می‌شود. از نصب روشنایی در اصفهان در جاهای مختلفی مثل بالکن و تراس، پشت‌بام، پارکینگ، ورودی ساختمان‌ها، در راه پله ها، حیاط، در لابی مجتمع‌ها، هتل‌ها و کوچه‌ها و خیابان‌ها و فضاهای باز مانند پارک‌ها و بسیاری از قسمت‌های دیگر استفاده می‌شود.


نوآوری در طراحی و نصب روشنایی در اصفهان

می دانیم که نصب روشنایی در اصفهان با اهداف تزئینی و کارکردی در ساختمان های عمومی و منازل انجام می‌شود. برق کشی و نصب چراغ راهروها، راه‌‌پله‌ها و در کل فضاهای مشاع که معمولا با چراغهای تایمردار انجام می پذیرد تا سالن‌های بزرگ و تالارها و خانه ها که برای داشتن نور کافی و دکوراسیون مطبوع به صورت همزمان از لامپ‌های هالوژنی استفاده می‌کنند. البته نوع لامپ‌ها دائما در حال تغییر است و از روزگاری که لامپ های کم مصرف به بازار وارد شدند تا امروز که در انواع ال ای دی و اس ام دی می‌توانند در نصب روشنایی در اصفهان مورد استفاده قرار بگیرند، تجهیزات فنی و یا دکوراتیو این خدمات هم بهبود پیداکرده و همزمان با رشد بهینه‌شدن مصرف به زیبایی هم رسیده‌اند.

طراحی و نصب روشنایی  اصفهان  | اصفهان تابش

نصب روشنایی در اصفهان نصب روشنایی در اصفهان
متخصصین نصب روشنایی در اصفهان که در شرکت اصفهان تابش مشغول به فعالیت هستند به منظور جایگزینی مدل های قدیمی با انواع جدیدتر، تعمیر چراغ های موجود و نصب کلیه روشنایی های فضاهای مسکونی و تجاری سفارش های طراحی و نصب روشنایی را انجام می دهند. نصب روشنایی در فضاهای داخلی و خارجی خانه ها، مراکز اداری و تجاری انجام می گیرد. چه به منظور اضافه کردن یا تغییر در روشنایی های یک ساختمان قدیمی و چه برای طراحی و اجرای کل روشنایی ها یک ساختمان در حال ساخت، متخصصین سفارش های این خدمت را قیمت گذاری می کنند.

سایر خدمات مربوط به طراحی نصب روشنایی در اصفهان

نوع روشنایی به کار رفته در طراحی و نصب روشنایی در اصفهان

یکی از موثرترین عوامل در قیمت نصب چراغ و طراحی روشنایی نوع لامپ و تجهیزات تامین کننده است. بعضی از روشنایی ها و چراغ ها نیاز به ترانس یا منابع دیگری دارند که در هنگام نصب چراغ نصب می‌شوند. روشنایی‌هایی که در پارک ها یا فضاهای سبز و عمومی نصب می‌شوند سیستم های سیم کشی متنوع تری دارند و پروژه‌هایی هستند که هم از نظر زمانی و هم از نظر هزینه‌ای با پروژه‌های خانگی قابل مقایسه نیستند. البته در مورد طراحی فضای سبز این موضوع هم می‌تواند در یک قرارداد کلی با مجری فضای سبز مطرح گردیده و بنابراین نیازی به یک تیم مجزای برقکار وجود نداشته باشد.

روشنایی در اصفهان | اصفهان تابش

تغییر طراحی و نصب روشنایی در اصفهان | اصفهان تابش

جابجایی یا تعویض و تغییر طراحی و نصب روشنایی در اصفهان

تعویض چراغ های قدیمی تر با مدل های جدید نسبت به وقتی که نیاز به سیم کشی و تغییر محل تامین نیروی برق هم وجوددارد بصرفه تر است. یکی از سفارش هایی که در این زمینه ثبت و انجام می شود مربوط به تغییر چراغ های مشاء ساختمان ها از حالت قدیمی و کلاسیک به انواع سنسوردار و حساس به حرکت است که تاثیر زیادی بر میزان مصرف انرژی و هزینه برق مصرفی ساختمان دارد.
البته بسیاری از سفارش‌هایی که در این زمینه توسط متخصصین انجام می‌شود پس از تغییرات دکوراسیون منزل بازسازی است. البته در این پروژه‌ها سعی می‌شود که ختی المقدور محل کلیدها، پریز‌ها و چراغ ها عوض نشود که نیازی به سیم کشی برق مجدد وجود نداشته‌باشد، اما در غیر این صورت سیم کشی مجددا قبل از گچکاری و نقاشی انجام شده و نصب روشنایی ها و چراغها در پایان کار صورت می‌گیرد. شرکت اصفهان تابش تمامی خدمات مربوط به طراحی و نصب روشنایی در اصفهان بالاترین کیفیت تقدیم شما عزیزان می کند.


نصب لوستر در اصفهان | شرکت اصفهان تابش

عوامل مهم در میزان هزینه طراحی و نصب روشنایی در اصفهان

هزینه طراحی و نصب روشنایی به عواملی مثل ارتفاع سقف، میزان سیم کشی مورد نیاز، نوع روشنایی درخواستی از سوی مشتری و حجم کار بستگی دارد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در صورتیکه هیچ گونه سیم کشی برق در ساختمان انجام نشده باشد هزینه سیم کشی هم به اجرت کار اضافه می گردد.
از جمله عوامل تاثیرگذار بر هزینه نصب چراغ و لوستر و روشنایی در ساختمان‌ها، محله است. بعد از محله نوبت به محل قرارگیری و نصب چراغ ها می‌رسد که بر هزینه کلی تاثیر بگذارد. به این صورت که هر چقدر محل نصب سخت تر باشد زمان بیشتری صرف نصب خواهد شد و در نتیجه هزینه کلی کار بالاتر می‌رود.

هزینه طراحی و نصب روشنایی در اصفهان | اصفهان تابش
قیمن نصب روشنایی در اصفهان | اصفهان تابش

توضیحات تکمیلی در مورد طراحی و نصب روشنایی در اصفهان

شما عزیزان به هنگام اقدام به دانستن مطالب کلی در مورد طراحی و نصب روشنایی در اصفهان باید به نکاتی به ظاهر ساده که می تواند در میزان هزینه و عمر بیشتر طراحی و نصب روشنایی در اصفهان تأثیرگذار است دقت لازم را مبذول فرمایید.
بسیاری از نکات است که در نگاه اول از دید شما پنهان است. ولیکن ما در اینجا به ذکر این نکات خواهیم پرداخت. به هنگام طراحی و نصب روشنایی در اصفهان پسندیده تر است که از نصب روشنایی سنسور دار یا تایمر دار در بخش های مختلف به منظور کنترل بهینه‌ی انرژی و جلوگیری از هدر رفتن آن استفاده می‌گردد و یا از نصب روشنایی چراغ پایه‌دار که به شیوه‌ای تزئینی هست در قسمت ورودی‌های اماکنی مانند تالارها، رستوران‌ها و هتل‌ها و یا حتی در حیاط‌ها و باغ‌ها استفاده می‌شود.
از نگاهی دیگر از عواملی که بر روی هزینه طراحی و نصب روشنایی در اصفهان مؤثر است می‌توان به هزینه سیم‌کشی و متراژ آن، ارتفاع نصب یا ارتفاع سقف و همچنین حجم کار و نوع روشنایی اشاره کرد.


شناسایی انواع روشنایی

منظور از نوع روشنایی می‌توان به انواع لامپ‌های ال ای دی، پنل ال ای دی، فلورسنت، رشته‌ای، هالوژنی، لامپ ال ای دی هوشمند، لامپ ال ای دی سقفی، ریسمان ال ای دی، ریسه شیلنگ ال ای دی، لامپ بخار جیوه، لامپ نئون که هزینه و قیمت هریک متفاوت است اشاره کرد. از طرفی نوع نورپردازی در نصب روشنایی با توجه به کاربردی که دارد می تواند دسته‌بندی شود مثل نورپردازی کلی که صرفاً جهت تأمین روشنایی کلی محوطه هست که ازجمله‌ی آن می‌توان به نورافشان و لامپ‌های سقفی اشاره کرد یا نورپردازی کاربردی و همچنین نصب روشنایی دکوراتیو که به‌منظور تزئینات انجام می‌شود که هرکدام بر روی هزینه نصب روشنایی اثر متفاوتی می‌گذارد. زمانی که بعد از بازسازی منزل نصب روشنایی به‌منظور تعویض لامپ‌ها و چراغ‌های قدیمی با انواع روشنایی‌های مدرن صورت می‌گیرد از هزینه نصب کمتری برخوردار خواهد بود اگر نیاز به سیم‌کشی مجدد یا تغییر مکان پریزها و کلیدها یا مکان تأمین نیروی برق که باعث سیم‌کشی مجدد می‌شوند نداشته باشد و اگر نیاز به سیم‌کشی مجدد باشد باید قبل از گچ کاری و نقاشی صورت گرفته و بعد از پایان کار نصب روشنایی انجام شود از جمله عواملی که بر روی هزینه نصب روشنایی مؤثر است محل نصب روشنایی هست و میزان سهولت یا دشواری در دسترسی به آن محل جهت نصب؛ بنابراین هزینه نصب باید توسط متخصص مربوطه در زمینه الکتریکی ارائه گردد. ما در شرکت اصفهان تابش با سال ها تجربه و بهره گیری از متخصصین امر بهترین خدمات در باب طراحی و نصب روشنایی در اصفهان را به شما عزیزان اصفهانی تقدیم خواهیم کرد تا رضایت خاطر مبارک تان به خوبی جلب گردد.

بهترین نوع روشنایی در اصفهان | اصفهان تابش

مقالات مرتبط

تمامی حقوق این سایت متعلق به اصفهان تابش می باشد.