نصب هالوژن در استان اصفهان | اصفهان تابش

نصب انواع هالوژن در اصفهان

لامپ هالوژن چیست؟

لامپ هالوژن همچنین به عنوان هالوژن تنگستن، کوارتز-هالوژن و یا کوارتز لامپ ید شناخته شده است، لامپ رشته ای متشکل از یک رشته تنگستن مهر و موم شده به یک پاکت شفاف است که با مخلوطی از یک گاز بی اثر و مقدار کمی هالوژن مانند ید یا بروم می باشد. ترکیب گاز هالوژن و رشته های تنگستن یک واکنش شیمیایی هالوژن را ایجاد می کند که تنگستن را به رشته های سیم تبخیر می کند و عمر آن را افزایش می دهد و وضوح پاکت را حفظ می کند.
به همین دلیل، لامپ هالوژن می تواند در دمای بالاتر از یک لامپ پر شده با گاز معمولی که قدرت و عمر آن مشابه است، تولید شود و موجب افزایش کارایی روشنایی و دمای رنگ شود. اندازه کوچک لامپ های هالوژن اجازه استفاده از آنها در سیستم های نوری فشرده برای پروژکتور ها و انواع سیستم های روشنایی را می دهد.
انواع لامپ هالوژن
با هالوژن کافی تولید می شوند تا میزان تبخیر تنگستن را در ولتاژ طراحی خود مطابقت دهند. افزایش ولتاژ اعمال شده میزان تبخیر را افزایش می دهد، بنابراین در برخی موارد ممکن است هالوژن کافی نباشد و لامپ سیاه شود. عملیات ولتاژ بیش از حد به طور کلی توصیه نمی شود. با کاهش ولتاژ تبخیر پایین تر است و ممکن است هالوژن زیاد باشد که می تواند منجر به شکست غیر طبیعی شود. در ولتاژ های پایین تر، دمای لامپ ممکن است برای حمایت از چرخه هالوژن بسیار کم باشد، اما تا این زمان میزان تبخیر برای لامپ به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. موقعیت های بسیاری وجود دارد که لامپ های هالوژن با کمترین میزان نور کم می شوند. با این حال، عمر لامپ تا حدودی پیش بینی نمی شود. طول عمر در تاریکی بستگی به ساختن لامپ دارد و مواردی از قبیل افزودن هالوژن استفاده شده و این که آیا به طور معمول برای این نوع از نور کم ساخته شده است یا نه.

نصب هالوژن در اصفهان | اصفهان تابش

نصب انواع هالوژن در اصفهان | اصفهان تابش

انواع لامپ هالوژن از لامپ های معمولی رشته ای داغ تر هستند زیرا گرما روی یک سطح کوچک تر منعکس می شود و به دلیل اینکه سطح به رشته نزدیک تر است، این درجه حرارت بالا برای عملیات آنها ضروری است. چرا که لامپ هالوژن در دمای بسیار بالا عمل می کند، می تواند باعث آتش سوزی و سوختگی شود. در استرالیا، هر ساله آتش سوزی های متعدد خانه ها به لامپ های هالوژن نصب شده روی سقف اختصاص می یابد.
لامپ هالوژن به دلیل ساختار دایره ای و کوچک خود به سادگی در بخش های مختلف فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و نوری ملایم و نقطه ای بر جای می گذارد. در طراحی داخلی خانه زمانی که سقف کاذب و با برجستگی و برآمدگی روی سقف، انواع هالوژن سقفی بیشترین استفاده را دارند. نور نوردهی که لامپ هالوژن در اصفهان دارد با انعکاس روی زمین و کفپوش زیبایی و روشنایی را دوبرابر می کنند. البته این مورد زمانی اتفاق می افتد که کفپوش خانه شما از نوع براق باشد.
یکی دیگر از مواردی که لامپ هالوژن سقفی وارد می شود، نورپردازی آشپزخانه و نوردهی به کانتر آشپزخانه است. در بالای کابینت و یا آرک ورودی آشپزخانه از مهمترین بخش هایی هستند که نور فضای پخت و پز شما را تامین می کنند.


نکات مهم درباره ی نصب هالوژن در اصفهان

تامین برق و روشنایی یک امر بسیار ضروری در ساختمان سازی است که همواره مورد توجه قرار می گیرد. در حال حاضر به دلیل بالا بودن تعرفه انرژی برق اکثر سازندگان سعی می کنند از لامپ هایی که مصرف انرژی پایین اما در مقابل بازده بالایی دارند برای تامین نور لازم استفاده نمایند. در این قسمت سعی داریم به معرفی دسته ای از لامپ ها تحت عنوان لامپ هالوژنی بپردازیم. لامپ هالوژنی نوع جدیدی از لامپ های موجود در بازار است که در واقع نوع پیشرفته و تغییر شکل یافته لامپ رشته ای می باشد. لامپ هالوژنی در انواع مختلف قابل نصب در مکان های مختلف از جمله سقف کاذب و برجستگی یا تورفتگی های روی سقف است و از آن در دکوراسیون داخلی به وفور استفاده می شود. این لامپ ها نور را بر روی دیوارکوب در اصفهان و کفپوش منعکس نموده و یک نورپردازی ایده آل با زیبایی بی نظیر در فضا به نمایش می گذارند. نور ملایم لامپ هالوژن روشنایی لازم برای محیط را فراهم می کند و سایز کوچک آن امکان استفاده از این لامپ را در قسمت های مختلف ساختمان امکان پذیر می نماید.

هزینه نصب هالوژن در اصفهان | اصفهان تابش
هزینه نصب هالوژن در اصفهان | اصفهان تابش
نصاب هالوژن در اصفهان | اصفهان تابش
قیمت نصب هالوژن در اصفهان | اصفهان تابش
هالوژن در اصفهان | اصفهان تابش

نصب هالوژن در اصفهان به صورت روکار

نصب هالوژن در اصفهان به شکل رو کار بهتر است در فاصله های هم اندازه و البته مناسبی صورت بگیرد و می توان آنها را روی سقف های تخت، صاف و همچنین شیب دار نصب نمود. در هنگام نصب هالوژن در اصفهان به جای قرار گرفتن ترانسفورماتور دقت کرده و نباید هالوژن های رو کار را در فضاهایی که دارای سقف کوتاهی هستند نصب نمود زیرا این نوع هالوژن ها در فضاهایی با سقف کوتاه ایجاد شلوغی کرده و باعث کوتاه تر نشان دادن سقف می شود. هالوژن های روکار با تمام زیبایی و نصب راحتی که دارند اما شرایط نگهداری و رسیدگی به آنها کمی دشوار بوده و توصیه می شود در تعویض به موقع لامپ ها، نظافت آنها و به صورت کلی نگهداری هالوژن های نورپردازی دقت داشته و به گونه ای از آنها در دکوراسیون فضا استفاده شود که رسیدگی به آنها مشکل نباشد.


نصب هالوژن در سقف کاذب

اگر سقف فضای منزل تان را بصورت کاذب کار کنید، می توانید از لایت های هالوژن بصورت مرتب روی سقف بهره ببرید. این یکی دیگر از مزیت های استفاده از کناف بر روی سقف است. در واقع همانطور که می توان با کناف دور فضای نشیمن باکس های نور مخفی ایجاد نمود، می توان روی سقف، از لامپ های هالوژن نیز استفاده نمود.
برای اجرای چنین سقفی، ابتدا تمام سقف کناف کاری می شود و در حین کناف کاری، جای لایت های هالوژن در اصفهان را بر روی کناف در می آورند تا بعدا پس از نقاشی کناف، برقکار بتواند لامپ های هالوژن را نصب نماید.
نصب هالوژن در اصفهان روی سقف، یکی از مزایای استفاده از سقف کاذب است.

نصب لامپ هالوژن در اصفهان | اصفهان تابش

نصب هالوژن اصفهان | اصفهان تابش

انواع لامپ هالوژن در اصفهان

تامین برق و روشنایی یک امر بسیار ضروری در ساختمان سازی است که همواره مورد توجه قرار می گیرد. در حال حاضر به دلیل بالا بودن تعرفه انرژی برق اکثر سازندگان سعی می کنند از لامپ هایی که مصرف انرژی پایین اما در مقابل بازده بالایی دارند برای تامین نور لازم استفاده نمایند. لامپ هالوژن نوع جدیدی از لامپ های موجود در بازار است که در واقع نوع پیشرفته و تغییر شکل یافته لامپ رشته ای می باشد.
لامپ هالوژن در اصفهان در انواع مختلف قابل نصب در مکان های مختلف از جمله سقف کاذب و برجستگی یا تورفتگی های روی سقف است و از آن در دکوراسیون داخلی به وفور استفاده می شود. این لامپ ها نور را بر روی دیوارپوش و کفپوش منعکس نموده و یک نورپردازی ایده آل با زیبایی بی نظیر در فضا به نمایش می گذارند. نور ملایم لامپ هالوژن روشنایی لازم برای محیط را فراهم می کند و سایز کوچک آن امکان استفاده از این لامپ را در قسمت های مختلف ساختمان امکان پذیر می نماید.
همانطور که گفتیم هالوژن در اصفهان از یک رشته تنگستن که درون یک محفظه پر شده با گاز بی اثر و کمی هالوژن از قبیل برم یا ید قرار گرفته، تشکیل شده است. وقتی انرژی برق وارد لامپ هالوژن می شود، گاز هالوژن منجر به داغ شدن سیم تنگستن و در نتیجه تولید نور سفید رنگ از آن می شود.

انواع لامپ هالوژن در اصفهان | اصفهان تابش

یکی از معایب این نوع لامپ ها وجود گاز سمی هالوژن در آنها است، از این رو این لامپ ها اگر بشکنند نباید به آنها دست زد.
لامپ های هالوژن در انواع هالوژن SMD، هالوژن COB و هالوژن LED تولید و به بازار عرضه می شوند. این لامپ ها نه تنها روشنایی مورد نیاز برای محیط را فراهم می کنند بلکه در نورپردازی و تزئین دکوراسیون داخلی ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرند. نورپردازی یک امر بسیار مهم در طراحی دکوراسیون به شمار می آید و لامپ های هالوژن بهترین گزینه برای اجرای آن می باشند. این لامپ ها به صورت توکار قابل نصب در سقف ساختمان هستند و نمایی بسیار زیبا به فضا می بخشند.
لامپ های هالوژن در انواع مختلف با مقدار هالوژن کافی پر می شوند تا میزان تبخیر رشته تنگستن با ولتاژ تطبیق پیدا کند. افزایش ولتاژ میزان تبخیر را بالا می برد، از این رو هنگامی که مقدار هالوژن کافی نباشد لامپ سیاه می شود. کاهش ولتاژ نیز میزان تبخیر را پایین می آورد و اگر مقدار هالوژن زیاد باشد لامپ به صورت غیر طبیعی می شکند. در این لامپ ها تنگستن بخار شده مجدداً بر روی رشته خود ته نشین می شود و همین چرخه باعث می شود طول عمر لامپ بالا رود. لامپ های هالوژن در مقایسه با لامپ های التهابی داغ تر می شوند زیرا گرمای آنها بر روی سطحی کوچکتر انعکاس پیدا می کند و حباب آنها به تنگستن درون شیشه نزدیک تر است.


لامپ هالوژن سقفی LED
همانطور که از نامش پیداست از دیودهای نورافشان تشکیل شده است. این دیودها در کنار هم قرار گرفته اند و وقتی جریان الکتریکی به آنها می رسد نور کافی تولید می کنند. هر چه تعداد دیودهای ال ای دی بیشتر باشد میزان نور تولیدی نیز بیشتر خواهد بود، در واقع تعداد ال ای دی ها بر میزان نوردهی لامپ اثرگذار است. ال ای دی ها مصرف برق پایینی دارند اما نوری که تولید می کنند می تواند فضا را روشن کند. کیفیت و شدت نور ایجاد شده توسط این لامپ ها ایده آل است، به همین دلیل امروزه از آنها هم برای تامین روشنایی و هم دکوراتیو نمودن فضا استفاده می شود. لامپ هالوژن ال ای دی اشعه های مضر نظیر اشعه مادن قرمز و فرابنفش ساطع نمی نماید و گرمایی که توسط آنها ایجاد می شود ناچیز است.

لامپ هالوژن سقفی LED | اصفهان تابش

لامپ هالوژن COB | اصفهان تابش

لامپ هالوژن COB
نیز از نظر نوردهی همانند لامپ های هالوژن LED است و هم برای تامین روشنایی مورد نیاز و هم تزئین بصری فضا استفاده می شود. این لامپ ها متشکل از چیپ های الکترونیکی هستند که بر روی برد نصب شده اند. در واقع تعدادی دیود روی برد قرار گرفته اند و یک نقطه نورانی را به نمایش می گذارند. طول عمر لامپ هالوژن سی او بی بالا و مصرف انرژی آن پایین است. این لامپ ها را می توان همانند لامپهای LED به شکل توکار در ساختمان استفاده نمود.


لامپ هالوژن SMD
این نوع لامپ هالوژن در اصفهان بر اساس تکنولوژی SMD ساخته شده است. این لامپ ها دارای چند چیپ ال ای دی هستند که توسط سیم نازک بهم متصل شده اند و از یک برد واحد برای آنها استفاده نمی شود. این لامپ ها گرمای کمتر و نور بیشتری ایجاد می کنند و روشنایی آنها به طور یکنواخت است. امروزه از این لامپ های هالوژنی به دلیل زیبایی و صرفه جویی در مصرف برق برای ساخت تجهیزات نورپردازی استفاده می شود.

نصب لامپ هالوژن SMD | اصفهان تابش

شما عزیزان به هنگام اقدام به دانستن مطالب کلی در مورد طراحی و نصب روشنایی در اصفهان باید به نکاتی به ظاهر ساده که می تواند در میزان هزینه و عمر بیشتر طراحی و نصب روشنایی در اصفهان تأثیرگذار است دقت لازم را مبذول فرمایید. بسیاری از نکات است که در نگاه اول از دید شما پنهان است. ولیکن ما در اینجا به ذکر این نکات خواهیم پرداخت. به هنگام طراحی و نصب روشنایی در اصفهان پسندیده تر است که از نصب روشنایی سنسور دار یا تایمر دار یا نور مخفی در بخش های مختلف به منظور کنترل بهینه‌ی انرژی و جلوگیری از هدر رفتن آن استفاده می‌گردد و یا از نصب روشنایی چراغ پایه‌دار که به شیوه‌ای تزئینی هست در قسمت ورودی‌های اماکنی مانند تالارها، رستوران‌ها و هتل‌ها و یا حتی در حیاط‌ها و باغ‌ها استفاده می‌شود. از نگاهی دیگر از عواملی که بر روی هزینه طراحی و نصب روشنایی در اصفهان مؤثر است می‌توان به هزینه سیم‌کشی و متراژ آن، ارتفاع نصب یا ارتفاع سقف و همچنین حجم کار و نوع روشنایی اشاره کرد.ما شرکت اصفهان تابش با سال ها تجربه در تمامی امور مربوط به طراحی و نصب روشنایی در اصفهان اعم از نصب لوستر، نصب هالوژن، نصب نور مخفی در سقف و نصب چراغ سنسوردار همراه شما خواهند بود تا شما از بهترین خدمات مربوط به نصب انواع روشنایی را توسط نصاب حرفه ای و کار آزموده بهره مند شوید بهترین ها را از ما بخواهید.

مقالات مرتبط

تمامی حقوق این سایت متعلق به اصفهان تابش می باشد.