نصاب چراغ سنسوردار اصفهان | اصفهان تابش

دانستنی ها در مورد نصب چراغ سنسوردار اصفهان

نصب چراغ سنسوردار اصفهان

چراغ سنسوردار در اصفهان نسل جدیدی از محصولات روشنایی می باشد که به عنوان چراغ های پارکینگ، راه پله، سرویس بهداشتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.
همان طور که بارها و بارها در مقالات گوناگون مطرح شده، امروزه ارائه کردن راه حل های عملی و کار آمد برای بهینه کردن مصرف برق در همه ساختمان ها ضروری و لازم است. پس بهترین گزینه برای دست یابی به این هدف یعنی صرفه جویی در مصرف برق، استفاده از همین چراغ سنسوردار در اصفهان می باشد.

نصب چراغ سنسوردار اصفهان | اصفهان تابش

نصب چراغ سنسوردار در اصفهان | اصفهان تابش

تامین کردن روشنایی با نصب چراغ سنسوردار در اصفهان

فناوری تامین روشنایی به وسیله چراغ سنسوردار در اصفهان یکی از روش های جدید و قابل اطمینان برای کاهش مصرف برق در راستای بهینه سازی مصرف انرژی می باشد که تائید تمامی صاحب نظران صنعت روشنایی را گرفته است. چراغ سنسوردار در اصفهان روشنایی محل مورد نظر را هوشمندانه و بسیار به جا و به هنگام تامین می کند. البته این نکته مهم هم باید بیان شود که، تامین روشنایی این چراغ ها به حضور فیزیکی شخص بستگی دارد.


شیوه عملکرد چراغ سنسوردار در اصفهان

چراغ سنسوردار در اصفهان به وسیله امواج مادون قرمز نسبت به حرکت و حرارت حساسیت نشان می دهد. بنابراین تا زمانی که هر فردی در محدوده دیدش قرار داشته باشد، حرکت کردن وی موجب برقراری جریان برق در مدارش شده و روشنایی محیط بدین ترتیب تامین می شود. بعد از این که فرد از محدوده دید چراغ خارج شود و همچنین زمان تایمر پایان یابد، جریان برق نیز قطع شده و چراغ بلافاصله خاموش می شود.
تنظیمات آسان زمان روشن بودن چراغ و شدت نور مورد نیاز برای واکنش، استفاده کردن از چراغ سنسوردار در اصفهان را بسیار مناسب و قابل تنظیم با شرایط دلخواه کاربر کرده است.
_
باید توجه داشت در بعضی از چشمی ها ۲ سیم است که نول در چشمی وارد نمی شود. مدار کاری همان است و نیازی به ورود نول به سنسور نیست.
_
اگر در محل های مورد نظر تایم استفاده زیاد نیست بهتر است که چشمی ها روی همان تنظیمات کارخانه باشد (تنظیم کارخانه برای چشمی های مختلف متفاوت است ولی بین ۱۰ تا ۱۵ ثانیه می باشد).
_
اگر راه پله شما داری رله می باشد بعد از انجام مراحل بالا باید که سیم های رله را باز کنید و آن را از مدار خارج کنید.

عملکرد چراغ سنسوردار در اصفهان | اصفهان تابش

مزایای چراغ های سنسور دار در اصفهان

_ صرفه جویی در مصرف برق:
با توجه به اینکه این چراغ ها تا زمانی روشنایی را تامین می کنند که شخصی در محدوده دیدشان قرار داشته باشد و بعد از خروج شخص پس از زمان مشخصی خاموش می گردند، این چراغ ها می توانند مقدار قابل توجه ای از انرژی مصرفی را در اماکنی که افراد حضور ندارند کاهش دهند.
_ روشنایی بهنگام و سهولت دسترسی
:
با توجه به عملکرد این چراغ ها در زمان حرکت افراد، برای روشن کردن چراغ ها احتیاج به کلید نمی باشد و در هر زمان فقط با حضور شخص روشنایی تامین میگردد و نیاز به طی کردن مسیری تا رسیدن به کلید وجود ندارد.

_ جلوگیری از انتقال آلودگی:
کلیدها در امـاکن عمومـی یـکی از عـوامل انتقال آلودگی می باشندکه این مطلب در مکان هایی مانند بیمارستان ها و سرویس های بهداشتی بیشتر خودنمایی می کند، افراد در این اماکن سعی دارند کمتر تماس فیزیکی با محیط داشته باشند و به همین دلیل اکثرا در این مکانها روشنایی اتلاف میگردد و افراد در هنگام خروج چراغها را خاموش نمی کنند.
_ بالا بردن ضریب امنیتی:
چون سیستم روشنایی با حضور شخص فعال می گردد با حضور افراد غریبه نیز سیستم روشنایی محل فعال می شود و این مسئله باعث اطلاع از حضور شخصی در محل می گردد و در اماکنی مانند پارکینگ و محوطه جنبه بازدارندگی از حضور در محل دارا می باشد.


شایان ذکر است کاهش استهلاک لامپ ها و کاهش هزینه های برق و همچنین ایجاد محیطی با کلاس توام با آرامش و رفاه از دیگر مزایای چراغ های سنسور دار هستند.


قیمت چراغ سنسوردار در اصفهان | اصفهان تابش
هزینه چراغ سنسوردار در اصفهان | اصفهان تابش
نصاب چراغ سنسوردار در اصفهان | اصفهان تابش

کاربرد و شرایط استفاده از چراغ سنسوردار اصفهان

مناسب برای روشنایی راهرو، راه پله، پارکینگ، سرویس بهداشتی، انبار و مکان‌هایی که نیاز به روشنایی موقت دارند.
محصول در گستره ولتاژ مناسب استفاده گردد.
در محدوده نصب چراغ هوشمند، هیچ جسم متحرکی وجود نداشته باشد.
از نصب چراغ هوشمند در مسیر کانال‌های تهویه مطبوع و یا در مسیر جریان منبع‌های حرارتی مانند اجاق، بخاری، رادیاتور و یا هر منبع حرارتی دیگر خودداری کنید.
از لامپ‌های رشته‌ای تا حداکثر توان ۴۰ وات و یا لامپ‌های ال‌ای‌دی استفاده شود.
دمای مناسب برای عملکرد صحیح چراغ ۲۰- تا ۴۰+ درجه سانتیگراد می‌باشد.
استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف در این چراغ‌ها توصیه نمی‌شود.


چراغ سنسوردار در استان اصفهان | اصفهان تابش

تنظیم زمان در نصب چراغ سنسوردار اصفهان | اصفهان تابش

تنظیم زمان در نصب چراغ سنسوردار اصفهان

دامنه تنظیم زمان از حداقل ۱۰ ثانیه تا حداکثر ۲ دقیقه می‌باشد. تا زمانی که حرکت در محدوده دید سنسور چراغ وجود داشته باشد، جریان برق برقرار است و پس از خارج شدن جسم متحرک از دید سنسور چراغ و اتمام زمان تایمر، جریان قطع می‌گردد.


تنظیم حساسیت به روشنایی محیط در هنگام نصب چراغ سنسوردار اصفهان

با تنظیم نمودن این متغیر از طریق اهرم تعبیه شده، می‌توان میزان حداقل نور برای فعال شدن سنسور چراغ را تعیین کرد. چراغ در حالت "ماه" در نور کمتر از ۱۰ لوکس فعال می‌گردد و در حالت "خورشید" به طور ۲۴ ساعت و بدون توجه به میزان نور محیط عمل خواهد کرد.

چراغ سنسوردار اصفهان | اصفهان تابش